Když se zaměříte poněkud podrobněji na oblast zdravé výživy, zjistíte, že mnoho zdrojů pojednává a upřednostňuje čerstvě lisované zeleninové šťávy. Že si lidé doma vymačkávají pomeranče a citrony, je celkem obvyklé a velmi časté, ale ne každý počítá pro tyto účely se zeleninou, kterou využívá buď pro tepelnou úpravu pokrmů, anebo ve formě zeleninových salátů.
Léčivé účinky zeleninových šťáv jsou však poměrně důkladně rozebírány a vnímány jako jedna z důležitých alternativních kroků při léčbě závažných onemocnění. Například vymačkaná šťáva z mrkve, celeru, rajčat, bílého zelí, červené řepy, kedluben, ředkviček, ředkví nebo okurek napomáhá buněčné výživě a detoxikaci a lze ji doporučit každému z vás.
Ne vždy však máme k dispozici čerstvou zeleninu, což bývá i případ cestování na dovolenou v karavanu, anebo při pobytu v místech, kde jsou omezené nákupní možnosti, například daleko od civilizace ve vyprahlé pustině. Tam se lidem mohou hodit stoprocentní koncentráty, pouze pasterizované, bez konzervantů, barviv a přidaného cukru.
Jak ale takový koncentrát vyrobit, jestliže máme k dispozici tuny zeleniny, a chceme ji dodávat na trh převážně v této podobě? Pro tyto účely existuje IBC kontejner. Je to plastová skládací nádoba ve tvaru hranolu, z tvrzeného materiálu, o objemu jednoho tisíce litrů, kterou lze umístit na sebe až do výšky pěti vrstev. Každý z kontejnerů unese až pět tun zátěže, což umožňuje velmi efektivně dopravovat na trh obrovské množství zpracované zeleniny v chlazeném či mraženém stavu, a následně ji stáčet do kartonových nebo skleněných obalů.
Zelenina se do IBC kontejnerů vkládá do jednorázové tenké fólie, certifikované pro styk s potravinami, která se poté vymění a nahradí novou. Tím je zaručena maximální možná ochrana zeleniny před působením bakterií a dalších mikroorganismů.