Vraťme se zpět do dvacátého století. Zde se oproti dnešku kladl důraz na pohodlnost. Dlouhé šaty se zvonkovou sukní a dekorativní klobouky byly nezbytnou součástí šatníku ženy. Jak šla léta, tak se postupně délka sukně zkracovala. Přestože móda samotná v tomto století nebyla striktně daná, ve dvacátých až třicátých letech dvacátého století zaregistrujeme vršky bez rukávů a vycpaná ramena.
Padesátá léta přinesla mnoho změn. Jednak byly zavedeny tabulkové velikosti tzv. „konferenční velikost“ a dále světem proletělo jméno francouzského módního návrháře Christiana Diora. Byl to průkopník módy v poválečném období. Uvedl kolekci zvanou „New look“. Založil podniky v Austrálii či Japonsku a začal podnikat v Londýně. Jeho firma kromě oblečení vyráběla parfémy či různé kosmetické přípravky.
O deset let později se výrazně změnilo postavení ženy ve společnosti. Z domácí pradleny se staly ženy společensky emancipované. Svoboda žen měla vliv na jejich chování a zasáhla až do jejich šatníku. Nosili se volné nevypasované šaty, sukně končící nad koleny takzvané „mini-sukně“ ve výrazných pastelových barvách. Nesmíme opomenout na děti květin, známe pod názvem „Hippies“, které se vyznačovaly květinovým vzorem, kalhoty do tvaru zvonu.
Následující léta jsou poznamenána již zmíněnými šedesátými léty. Postupem času ženy začaly nosit kalhoty a naopak byly zavedeny sukně pro muže.
Devadesátá léta přinesla mnoho módních značek a trendů, které byly určeny známými seriály jako například přátelé, Beverly Hills, Baywatch či Spice Girls. Za módní a hudební ikonu se považovala Madona.
Třešnička na dortu a jako nový fenomén byl modeling. Přinesl obrovskou výhodu z hlediska svobody a flexibility v oblékání se. V čele můžeme vídat známé celebrity či amatéry.
Oděvy jsou jako umění. Ač nosíte proděravěné kalhoty, tričko nad pupek či šaty pro panenku vždy budete cool!