Bolesti uší jsou velmi nepříjemné, ať už jde o zánět zvukovodu, o zánět středního ucha, či jinou příčinu bolesti. Ty sice postihují ve většině případů malé děti, onemocnět jimi ale může i dospělý člověk. Ne vždy však tyto bolesti musí léčit doktor. Zkuste bylinky nebo obyčejné pomocníky z kuchyně, kteří s bolestí uší rychle zatočí.

Bolesti v uchu nejčastěji způsobuje infekce, která se do ucha dostane. To ovšem nemůžete nijak ovlivnit řádnou hygienou a důkladnou čistotou. Zánět si prostě najde svojí cestičku, jak se do ucha dostat, a pak vás nepěkně potrápí i několik týdnů. Ať už je příčina bolesti jakákoliv, dokáže velmi znepříjemnit život.

Záněty se projevují nejen bolestí, ale také tlakem v uchu, svěděním, krvavým nebo čirým výtokem z ucha, snížením sluchu, zaléháním, hučením či praskáním v uchu, které často doprovází horečka.

JAK NA BOLESTI V UCHU
·         Česnek – jeden stroužek česneku rozetřete se třemi kapkami levandulového, a deseti kapkami mandlového oleje. Vzniklou směsí potírejte bolavé ucho (česnek také můžete zabalit do gázy a přiložit na bolestivé místo).
·         Olivový olej – lžičku oleje nahřejte na teplotu lidského těla a poté nakapejte několik kapek do ucha.
·         Cibule – uvařte ji do měkka a rozmixujte. Do vzniklé kašičky namočte kapesník, který přiložte na ucho.
·         Aloe – šťávu z aloe kapejte třikrát denně do ucha, které předtím pořádně vytřete rostlinným olivovým nebo kokosovým olejem.

·         Eukalyptus – vyzkoušejte inhalaci z eukalyptového oleje.
·         Petržel – nať nadrobno nakrájejte a zabalte do gázy, kterou následně přiložte na bolavé ucho.
·         Pelyněk – spařte asi hrst pelyňku a nechte bolavé ucho napařovat alespoň 15 minut.
·         Citron – pár kapek nakapejte do ucha a nechte přes noc působit.
·         Mateřídouška – hrst bylin spařte a poté v ní namáčejte obklady, které přikládejte na ucho.
·         Sůl – nahřejte hrst soli, zabalte ji do kapesníku a obklad přikládejte na ucho.